Pink Pöfeteg Keksz Recept

Pink Pöfeteg Keksz Recept

Szőke csokoládé alapú pink pöfeteg keksz. ?Nagyon finom pöfeteg keksz recept extra mutatós pink verzióban, és  karamellizált fehér csokis ízben kifejezetten Valentin napra. ? ?☕?

Pöfeteg Keksz Recept

HOZZÁVALÓK A PINK PÖFETEG KEKSZ RECEPT ALAPJÁHOZ:

  • 18 dkg szőke csoki*
  • 8 dkg cukor
  • 45,5 dkg liszt
  • 100 ml tej
  • 2 db tojás (M-es)
  • 1 tk vanília paszta
  • csipet só
  • 15 dkg puha vaj
  • 1 csomag sütőpor
  • 30 ml málnapiros ételfesték (cseppfolyós)

*A nagyon finom prémium szőke csokit itt tudod beszerezni. Ha pedig magad szeretnéd elkészíteni a szőke csokit, a receptet hozzá itt megtalálod.

EGYÉB HOZZÁVALÓK:

  • 5 dkg porcukor
  • 5 dkg kristálycukor

PINK PÖFETEG KEKSZ RECEPT

ELKÉSZÍTÉS

Ha kicsit bizonytalan vagy még a sütés terén, akkor kattints IDE a segítségért.

  1. A vajat, a cukrot, a vaníliát és a sót egy nagy tálba öntjük. Kézi robotgéppel elkeverjük és felhabosítjuk.
  2. Hozzáadjuk a tojásokat, és az ételfestéket, majd jól elkeverjük.
  3. A szőke csokit egy kisebb tálba öntjük és vízgőz fölött felolvasztjuk.
  4. A száraz hozzávalókat összeszitáljuk és hozzáadjuk a vajas masszához. Hozzáöntjük a szőke csokit és a tejet is, és jól elkeverjük.
  5. A kész lágy masszát kb. 2 órát a hűtőben pihentetjük.
  6. A porcukrot és a kristálycukrot egy-egy lapos tányérba öntjük.
  7. A hideg masszából 38 g-os golyókat gyúrjuk és beleforgatjuk előbb a kristálycukorba, majd a porcukorba.
  8. A kis golyókat tepsibe fektetjük, távol egymástól, majd 180°C-on alul-felül sütésen kb 15 perc alatt készre sütjük.

 

Nagyon jó étvágyat kívánok hozzá!

Puszi, süti & bye-bye

Míra

Az elkészült finomságokról a képeket küldd nyugodtan a mira@sutimamohr.hu email címre, vagy instagramon és facebookon.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük