Dahl, indiai vöröslencse-leves

Dahl, indiai vöröslencse-leves

#mindenmentes recept

Ha kicsit bizonytalan vagy még a főzés terén és szeretnéd pontosan tudni, hogy mennyi az 1 ek, 1 csipet stb. akkor kattints IDE egy kis segítségért. 🙂 

Dahl hozzávalók kb.8 főre:

  • 50 dkg vöröslencse
  • 1 nagyfej hagyma
  • 3-4 gerezd fokhagyma
  • 6-8 cm gyömbér
  • 1 üveg paradicsompüré
  • 1 doboz kókusztej
  • 2-3 db zöldségleves kocka
  • 2 ek curry
  • 2 tk kurkuma
  • 3 ek garam masala
  • olivaolaj

Elkészítés:

  1. A lencsét átmosom, de nem áztatom.
  2. Nagy lábosba olajon megdinsztelem a kockára vágott hagymát.
  3. Hozzáadom az aprított fokhagymát, a reszelt gyömbért és a fűszereket.
  4. Picit pírítom és hozzáadom a paradicsompürét, a lencsét és annyi vizet hogy ellepje.
  5. Beletesszük a zöldségleves kockát és főzzük.
  6. Ha sürűsödik vízzel higítjuk, kb 1 óra alatt készre főzzük.
  7. Belekeverjük a kókustejet és ha szükséges meg sózzuk, fűszerezzük.

Jó étvágyat kívánok hozzá!
Míra :*

Az elkészült ételekről a képeket küldd nyugodtan a mira@sutimamohr.hu email címre. 🙂

https://www.instagram.com/p/B934yzahGDs/

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

“Mohr Mírát szakértőnek kértem fel egy gasztro témájú cikkemhez, amiben az édességek és az egészség rímképeit próbáltam felvázolni receptajánlásokkal, tanácsokkal. Míra a megkeresésemet nemhogy készségesen fogadta, hanem egy lendülettel, gyorsan, pontosan, professzionális módon válaszolt kérdéseimre. Mírával nemcsak hatékony volt dolgozni, hanem öröm is! Egy igazán lelkes, segítőkész és profi embert ismerhettem meg.

- Dobó Csaba, újságíró & szerkesztő

“Mírával nagyon jó volt együtt dolgozni! Kedves, közvetlen személyisége miatt végig nagyon flottul ment a kommunikáció. Nagy lelkesedéssel és precizitással valósított meg mindent, a receptfejlesztéstől kezdve a fotózásig. Igazán elégedettek vagyunk az eredménnyel és köszönjük neki a profi munkát!”

- Szőke Adrienn, Founder CEO M Matcha

A karácsonyi prémium gyümölcsbor kampányunkhoz kerestünk egy ideális partnert, aki egy másik szemszögből és más kontextusban mutatná be egyik általa választott desszertborunkat. Azonkívül, hogy pozitív hozzáállással és nagy lelkesedéssel fogadta felkérésünket, örömmel vettük, hogy már nem ismeretlenek számára termékeink. Míra profizmusa és lelkes hozzáállása már csak hab volt a tortán!

- Mokos Balázs, Mokos Pincészet